Ekonomi

Asgari Ücret Vergileri Tümüyle Kaldırılsın Önergesi

Hatırlanacağı üzere Kamu İlanları olarak 21 Mayıs tarihinde Asgari Ücret ile çalışan vatandaşlardan kesilen vergiler ile ilgili bir haber hazırlamıştık. 

Asgari ücretten kesilen vergileri detayları ile ele aldığımız ”Asgari Ücretten Kesilen 728 TL Vergi Kaldırılıp Maaşlara Yansıtılır Mı?” başlıklı haberimizin ardından konuya dair yeni bir gelişme yaşandı. 

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, TBMM’ye sunduğu bir soru önergesi ile asgari ücretten kesilen vergilerin kaldırılmasını talep etti. 

ASGARİ ÜCRET VERGİDEN MUAF TUTULSUN

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi asgari ücret ile ilgili soru önergesini Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlaması istemiyle meclise sundu. 

Soru önergesinde konuya ilişkin bir açıklama yapan Feridun Bahşi vergi ödemelerine dair hatırlatmada bulundu. Bu kapsamda vergide adaletin az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınması olarak tanımlayan Feridun Bahşi şu açıklamada bulundu.

“Dünyanın en adaletsiz vergi sistemlerinden birine sahip olan Türkiye’de yıllardır bütün vergi yükü ücret geliri ile yaşam mücadelesi veren kamu çalışanlarının omuzlarına yıkılmaktadır”

Feridun Bahşi tarafından Bakan Albayrak’ın yanıtlaması istemiyle verilen o soru önergesi

1-) Vergide adalet ilkesini hayata geçirmek için az kazanandan az, çok kazanandan çok verg alınması yönünde bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

2-) Asgari ücretin tümüyle vergiden muaf olması için bir çalışmanız var mıdır?

İlgili Haberimiz için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir