Ekonomi

Asgari ücret zammı için önemli gelişme! 2020 asgari ücret zammı ne kadar olacak?

Türkiye’de çalışanların çoğu asgari ücret ile çalıştığından dolayı herkesi yakından ilgilendiren asgari ücret zammı için önemli gelişmeler de yaşanıyor.

2019 yılı Aralık ayının gelmesiyle beraber asgari ücret tespit komisyonu toplantıları milyonlarca asgari ücret ile çalışan için merak uyandırdı.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME!

Asgari ücret tespit komisyonu toplantıları sonrasında belirlenecek asgari ücret zammı işçileri olduğu kadar işverenleri de yakından ilgilendiriyor.

Asgari ücret zammı hakkında nihai kararın açıklanağı asgari ücret tespit komisyonu toplantısının da yapılacağı tarih belli oldu.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Çalışma Bakanlığı’nda gerçekleşecek son toplantıda 2020 yılı için geçerli olacak asgari ücret belirlenecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığındaki toplantıda, işveren heyetine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat başkanlık edecek.

ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI NE ZAMAN?

Asgari ücret tespit komisyonu 4. toplantısının ne zaman yapılacağı da belli oldu.

Asgari ücret zammı için kritik bir öneme sahip olan 4. asgari ücret tespit komisyonu toplantısı sonrasında asgari ücret ile ilgili olarak önemli kararların açıklanması bekleniyor.

26 Aralık Perşembe yani yarın gerçekleşeceği açıklanan toplantıda asgari ücret ile çalışanları yakından ilgilendiren açıklamalar yapılması ümit ediliyor.

Asgari ücret tespit komisyonu yarın saat 14.00’te toplanacak ve asgari ücret zammı görüşülecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir