Ekonomi

Asgari Ücretli Çalışanlara Müjde ! Üç Ayda Bir İkramiye

2020 yılı için belirlenen asgari ücret işçi kesiminin tepkisini çekmişti. İşçiler tarafından yüzde 15’lik zamma tepki gösterilirken asgari ücret üzerinden vergi kesilmemesi talep edildi.

İYİ PARTİ YENİDEN GÜNDEME GETİRDİ

İYİ Parti tarafından daha önce konu hakkında bir kanun teklifi hazırlanmıştı. Bu teklif reddedilmişti. Ancak asgari ücrete gelen zammın düşük olmasından dolayı İYİ Parti yeniden harekete geçti ve AK Parti ile MHP’nin oyları ile reddedilen yasa teklifi için partililerle iletişime geçti. İYİ Parti düşük asgari ücret zammı nedeniyle bu konuyu yeniden gündeme getirdi.

463 TL VERGİ VERİLİYOR

Ancak İYİ Parti tarafından yapılan yeni hamlede vergilerin alınmaması değil vergilerin düşürülmesi gündeme getirildi. Bilindiği gibi asgari ücretli bir çalışan devlete farklı başlıklar altında 463 TL vergi veriyor.

Yeni düzenlemeye göre asgari ücretliden alınan vergilerin 3 ayda bir ikramiye olarak işçilere verilmesi öngörüldü. Bu kapsamda teklif kabul edilirse asgari ücretli çalışana 3 ayda bir 463 TL ikramiye ödemesi yapılacak. Bu konudaki teklife AK Parti ret oyu kullandı ancak MHP çekimser davrandı.

ANLIK HABERDAR EDECEĞİZ

Bu konu hakkında henüz net bir bilgi paylaşılmadı. Ancak herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz 

Peki size göre İYİ Parti’nin teklifi işçilerin yüzünü bir nebze de olsa güldürecek mi? Size göre ikramiye tutarı ne kadar olmalıdır? Aşağıdaki yorumlar bölümünden görüşlerinizi belirtebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir