Ekonomi

Atatürk Havalimanının Kapanmasıyla 4 Bin 500 Kişi İşsiz Kalıyor

Bilindiği üzere İstanbul Yeni Havalimanının açılmasıyla Atatürk Havalimanı buraya taşınıyor. Taşıma işlemlerinin devam etmesi ve Atatürk Havalimanının faaliyetlerinin sona erecek olması orada çalışan personelleri etkiledi.

TAV Havalimanları İşletmesi tarafından yapılan açıklamada kurumdan binlerce işçi çıkarılacağı ilan edildi.

4 BİN 500 PERSONEL İŞTEN ÇIKARILIYOR

TAV tarafından yapılan açıkmada firmanın taşınma işlemleri ve faaliyetlerin durdurulmasıyla 4 bin 500 kişinin işine son verileceğini bildirdi. Açıklamada çıkarılacak işçilerin tazminatlarıyla ilgili toplamda 204 milyon TL ödeme yapılacağı öğrenildi. Euronews Türkçe’ye konuşan bir TAV yetkilisi, Atatürk Havalimanı’nın kapatılıyor olması nedeniyle söz konusu işten çıkarmaların normal olduğunu belirterek açıklamaya doğruladı.

Ayrıca konuyla bağlantılı olarak Dünya’da yer alan bir haberde firmanın işletme detaylarına dair bilgiler verildi. TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği AŞ ile yapılan anlaşmada, firmanın işletme hakkı 3 Temmuz 2005’den başlamak üzere 2 Ocak 2021 yılına kadar toplam 15,5 yıllık süre içindi. İstanbul Havalimanı’nın kira sözleşmesi bitmeden önce açılması nedeniyle oluşacak kar kaybının DHMİ tarafından tanzim edileceği açıklanmıştı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir