Ekonomi

Aylık 650 TL Kreş ve Eğitim Desteği Başvuruları Başladı! Başvuru Ekranı ve Yapılacak İşlemler

Çalışan kadın istihdamının artırılması, aktif iş hayatında olan kadınların desteklenmesi amacıyla yeni bir proje hayata geçirildi. 

Kadınlara kreş desteği ile eğitim desteğinin sağlanacağı bu proje Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu’nun ortak çalışması ile başlıyor.  

Çalışma hayatında olan kadınlara 24 ay boyunca aylık 650 TL destek verilmesini amaçlayan kreş desteği ile yine çalışan annelerin eğitim masraflarına yardımcı olması için tek seferlik 650 TL eğitim desteği ödemesi yapılacak. Bu destek ödemeleri için başvuruda bulunmaları gereken kadınların yapacakları işlemleri sırasıyla aktarıyoruz. 

AİLE BAKANLIĞI’NIN 650 TL DESTEK BAŞVURULARI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu tarafından sağlanması planlanan ve hayata geçirilen proje Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilecek. 

Bu destek ödemeleri için ise kadınların başvuruda bulunmaları gerekiyor. Başvurular ise yine SGK’ya bağlı olarak hizmet veren internet sayfasından yapılacak. Kadınlar aşağıda da verdiğimiz bağlantı üzerinden başvuru sayfasına ulaşacaklar. 

Bu sayfa üzerinden kendilerine ait bilgileri SGK’nın sistemine girecek olan adaylar tüm alanları dolduracaklar. Yalnızca sigortalı olarak çalışan kadınların başvuru yapabileceği aylık 650 TL kreş desteği ile tek seferlk 650 TL eğitim desteği başvuruları tüm bilgilerin sisteme girilmesi ve onaylanması ile tamamlanacak. 

SGK aylık 650 TL kreş desteği ile tek seferlk 650 TL eğitim desteği başvuru adresi: www.sgkkurumsalcocukbakımı.org

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir