Ekonomi

Bakan açıkladı: 284 milyon liralık destek için ödemeler başladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir  Pakdemirli, tarımsal destek ödemelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli 284 milyon liralık desteğin bugün ödemelerinin başladığını açıkladı.

Mayıs-haziran dönemi için 275 bin yetiştiriciye 148 milyon liralık çiğ  süt desteği ödemesi gerçekleştireceklerini belirten Pakdemirli, bunların kimlik  numaralarına göre yapılacağını ifade etti. Pakdemirli, kimlik numarasının son hanesi 4,6,8 olan üreticilere bugün  saat 18.00’dan sonra, 0,2 olanlara ise 15 Kasım saat 18.00 itibarıyla ödeme yapılacağına işaret ederek, şu bilgileri verdi:

“Bunlarla 2019 yılı ocak ayından bu yana çiğ süt üreticilerimize  toplam 915 milyon lira ödemiş olacağız. Ayrıca, 2018 yılı ikinci dönem malak  desteği kapsamında 3 bin 465 yetiştiricimize 2,2 milyon lira, kırsal kalkınma  desteği adı altında 5 bin 261 kişiye 131 milyon lira, sertifikalı tohum ve fidan  üretimi için de 12 firmaya 2,9 milyon lira ödeme yapacağız. Bu ödemelerimiz bu  akşam üreticilerimizin hesaplarına aktarılacak. Böylece, tarımsal destek  ödemeleri kapsamında, çiğ süt, malak, kırsal kalkınma ve tohum-fidan desteği adı  altında üreticilerimize bir hafta içinde toplam 284 milyon liralık destek ödemesi  yapmış olacağız. Yapacağımız bu destek ödemelerinin üreticilerimize,  çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir