Ekonomi

Bakan duyurdu! O dev şirkete en yakın zamanda 250 kişi istihdam edilecek!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TRBOR Bor Teknolojileri A.Ş‘ye en yakın zamanda ilk etapta 250 kişiyi istihdam edeceklerini duyurdu. kamuilanlari.com olarak bakanlık  ilana çıkar çıkmaz detayları bizde kayıtlı olan üyelerimize bildirim yoluyla ileteceğimizi ayrıca sayfamızda paylaşacağımızı duyuruyoruz. Bildirim almak isteyen takipçilerimizi sayfanın sol köşesinde çıkan bildirim onayını olumlu yanıtlamaya davet ediyoruz.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında;

Dünya bor lideri Eti  Maden ve yine savunma sanayi alanında faaliyette bulunan özel sektörün  katılımıyla TRBOR Bor Teknolojileri A.Ş’yi kurduk. Söz konusu şirkete Eti Maden  yüzde 33 pay ile iştirak etti. Tesis ilk etapta yılda bin ton kapasiteyle bor  karbür üretimi gerçekleştirecek. Yatırım tutarı 70 milyon dolar olan tesisi 24 ay  gibi kısa bir sürede tamamlamayı planlıyoruz. Tesisimizde 250 kişiyi de istihdam  edeceğiz.”dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ayrıca,  “Terör bumerang  gibidir. Bugün desteklediğiniz terör örgütleri yarın döner, gelir sizi vurur.  Bugün küçük hesapların peşinde koşanlar yarın ne büyük bir bela ile boğuşmak  zorunda kalacaklarını anlayacaklar. Ama iş işten çoktan geçmiş olacak.” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir