Ekonomi

Bayram Öncesi Araç Sahiplerine Benzin ve Otogaz Fiyatlarında İndirim Müjdesi

Ekonomide yaşanan dalgalı sürecin devam ettiği şu dönemlerde hemde bayram öncesi EPGİS’ten araç sahipleri için müjde niteliğinde bir haber geldi. 

EPGİS gün içinde yapmış olduğu bir açıklama ile benzin fiyatları ile otogaz fiyatlarında pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde indirim yapılacağını duyurdu. 

BENZİN VE OTOGAZ FİYATLARINA İNDİRİM

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) sosyal medya hesabından yapmış olduğu 3 paylaşım ile yapılan indirimleri açıkladı. İndirim oranlarının ne oranda olacağına dair bilgi veren EPGİS gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre satış fiyatında 9 kuruş otogazın litre satış fiyatında ise 12 kuruşluk indirim olacağı bilgisini verdi. 

EPGİS Tarafından Yapılan İndirim Açıklaması

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın resmi Twitter hesabı üzerinden duyurulan indirim detayları

İndirim Paylaşımı

”Akaryakıt Fiyatlarında indirim 04/06/2019 tarihinde geçerli olmak üzere Benzinde 9, LPG’de 12 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.”

ÖTV Düzenlemesi Paylaşımları

”Akaryakıt ürünlerinde ÖTV düzenlemesi 04/06/2019 tarihinde geçerli olmak üzere Benzinde 30 Motorinde 13 krş/lt indirim gerçekleşmiştir Mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV’de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır.”

”Akaryakıt ürünlerinde ÖTV düzenlemesi 04/06/2019 tarihinde geçerli olmak üzere LPG’de 20 krş/lt indirim gerçekleşmiştir. Mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV’de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir