Ekonomi

Bayram Öncesi Konutta Doğalgaz Fiyatlarına Büyük Zam

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) resmi internet sitesi üzerinden bir basın açıklaması yayımlayarak bayram öncesi vatandaşlara zam haberi verdi.

Kurum tarafından yapılan zam açıklaması ve yeni fiyat tarifesine dair detaylar şu şekilde;

BOTAŞ DOĞALGAZ ZAMMINI DUYURDU

BOTAŞ tarafından yayımlanan bilgilendirme duyurusunda evlerde ve sanayide kullanılan doğalgaz birim fiyatlarında artışa gidildiği belirtildi. Kurum yapmış olduğu basın açıklamasında zam miktarını konutlarda ortalama yüzde 15 oranında açıklarken sanayi de kullanılan doğagaz fiyatlarına da yaklaşık yüzde 14 zam yapıldığını açıkladı. 

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) bilgilendirme açıklamasında ayrıca zamlı fiyatların 1 Ağustos tarihi itibariyle yürürlüğe girdiğini de duyurdu. 

BOTAŞ Basın Açıklaması

”BOTAŞ’ın ilan ettiği doğalgaz toptan satış fiyatları kapsamında, Konut tüketicileri (evsel tüketiciler) ve Kademe 1 tüketicileri için nihai doğalgaz satış fiyatlarına ortalama yüzde 14.97 oranında artış yapıldı. Kademe 2 olarak adlandırılan yıllık doğalgaz tüketimi 300 bin sm3’ün üzerinde tüketiciler, Organize Sanayi Bölgeleri, CNG üretimi amaçlı doğal gaz kullanan tüketiciler için ise ortalama yüzde 13.73 oranında zam yapıldı. Fiyatlar 1 Ağustos 2019 tarihi itibariyle geçerli olacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir