Ekonomi

Bayram Öncesi Maaş Ödeme Tarihleri Listesi: Memur, Kamu İşçisi Maaşı, TYP, Evde Bakım, Tediye ve Bayram İkramiyesi

Kurban Bayramı’nın ayın 11’ine denk gelmesi maaş ve destek ödemelerinin öncesinde bayram olması anlamına geldi. 

Memur maaşları ayın 15’inde, TYP işçi personellerinin ödemeleri ayın 10’undan sonra, Kamu işçilerinin maaşları, evde bakım parası ödemelerinin yine her ayın 10’undan sonra yapılması birçok vatandaşın maaşlarını bayramdan sonra alması anlamına geldi. 

Ancak devlet bu konuda atmış olduğu adımlar ile ödemelerin birçoğunu bayramdan hemen önce yapacak. İşte bayramdan önce yapılacak ödemeler.

KURBAN BAYRAMINDAN ÖNCE YAPILACAK ÖDEMELER

Bayram öncesi yapılacak ilk ödemeler Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanmıştı.Bakan Selçuk evde bakım parası ödemelerinin bayramdan önce ödeneceğini ilan ederken Manisa SGK İl Müdürlüğü’ed TYP personelleirne umut olacak bir açıklamada bulundu. Kurum TYP çalışanlarının maaşlarının baydamdan önce yapılacağını açıkladı. Ancak bu karar tüm TYP için geçerli değil. 

Bunun yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu bir sosyal medya paylaşımı ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kamu işçilerinin maaşlarını bayramdan hemen önce ayın 9’unda ödeneceği müjdesini verdi. 

Ayrıca kamuda çalışan 4/D’li taşeron işçilerin tediye ikramiyesi ödemelerinin 3. taksiti de bayramdan hemen önce ayın 9’unda ödenecek. İşte ödeme listesi.

Memur Maaşları: 9 Ağustos tarihinde ödenecek.

Kamu İşçilerinin Maaşları: 9 Ağustos tarihinde ödenecek.

Tediye İkramiyesi Ödemeleri: 9 Ağustos tarihinde ödenecek.

Evde Bakım Parası Ödemeleri: 9 Ağustos tarihinde ödenecek.

Emekli İkramiyesi Ödemeleri: 8-9 Ağustos tarihinde ödenecek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir