Ekonomi

Belediye Çalışanları İçin Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

Esenyurt Belediyesi iştiraki ESPAŞ (Esenyurt Belediyesi Personel Anonim Şirketi) bünyesinde çalışan personeller için toplu iş sözleşmesi imzaladı. 

Hak İş Sendikasına bağlı olarak faaliyet gösteren Hizmet İş Sendikası ile Esenyurt Belediyesi iştiraki ESPAŞ arasında imzalanan TİS ile çalışanlara önemli mali ve sosyal haklar sağlandı. 

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA TİS MÜJDESİ

Son dönemlerde belediye çalışanlarının en çok dile getirdiği konuların başında maaş zammı ve diğer mali haklar geliyor. Bu konuda iyileştirme isteyen belediye çalışanları için dönem dönem Toplu İş Sözleşmesi haberleri geliyor. 

Bu çerçevede son TİS haberi İstanbul’dan geldi. Esenyurt Belediyesi iştiraki ESPAŞ (Esenyurt Belediyesi Personel Anonim Şirketi) ile Hak İş Sendikasına bağlı Hizmet İş Sendikası arasında TİS imzalandı. TİS için düzenlenen törene Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan ile Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt katıldı. Mahmut Arslan söz konusu sözleşmeden duyurduğu memnuniyete dair şu ifadeleri kullandı. “Toplu iş sözleşmeleri beklentilerimizi gerçekleştirmek ve yaşadığımız zorlukların asgariye indirilmesi konusunda önemlidir. İmzalanan toplu iş sözleşmesiyle mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamımızı devam ettirecek geçimi sağlamış oluyoruz”

3 yıl boyunca geçerli olacak olan TİS ile Esenyurt Belediyesi Personel Anonim Şirketi çalışanlarına önemli mali ve sosyal haklar tanındığı da dile getirildi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir