Ekonomi

Belediye Çalışanları İle Kadroya Alınan Taşeron İşçilerin Ücretlerine Zam Açıklaması

Antalya Büyükşehir Belediyesi belediye bünyesinde görevli personellere belirli bir oranda zam yaptı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel söz konusu bu zamma ilişkin konuşmasında işçi kardeşlerime her ay seyyanen net 350 lira artışı buradan ilan ediyorum. Tabii bu net. Bu aşağı yukarı yüzde 47’lik bir artış. Ben netini söylüyorum dedi. 

HAK İŞ BAŞKANI ARSLAN’DAN AÇIKLAMA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından yapılan bu zam açıklamasının ardından Hak İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan’dan da konuya ilişkin açıklama geldi. 

Mahmut Arslan konuşmasında, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in zam kararına teşekkür etti ve Hak İş olarak talep ettikleri enflasyon oranı zam talebini yineledi. 

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Arslan’ın Taşeron Ücretlerine Zam Açıklaması

“Allah razı olsun. Antalya Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarının yüzünü güldürdü. Hayırlı bir iş yaptılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu zammın anlamı şudur. Hak-İş olarak, 2019’da enflasyon farkı talep ediyoruz. Belediyemiz yüzde 4 zammı yaptı, şimdi bunun üzerine alt gruplara 350 lira net ücreti daha ilave edeceğiz. Temmuz ayında yüzde 4 zam daha ilave edilecek. Bunların hepsini topladığımız zaman enflasyon farkının da üzerinde bir artış olması bizim için gerçekten taktir edilecek bir durum.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir