Ekonomi

Belediye Çalışanları ve Taşeron İşçi Maaşlarına Zam Müjdesi

Taşeron işçi ve belediye çalışanları tarafından merakla beklenen konuların başında zam konusu geliyor. Yerel seçimlerin tamamlanması ve gündemin normal seyrine dönmeye başlamasının ardından kurumların ele alması beklenen konuya dair detayları sizler için değerlendiriyoruz. 

TAŞERON İŞÇİ MAAŞLARINA ZAM MÜJDESİ

Taşeron işçi maaşlarına zam konusu Hak İş Sendikası tarafından ele alındı. Katıldığı programlar, etkinlikler kapsamında taşeron işçi maaşlarına zam konusunu dile getiren Hak İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan, bir yıl boyunca verilecek zam miktarının yetersizliğine vurgu yapıyor. 

Öyle ki taşeron işçi maaşlarına bir yıl boyunca yüzde 4 + 4 zam yapılacağını vurgulayan Mahmut Arslan, işçi maaşlarına en az enflasyon oranında zam yapılmasını gerektiğini ifade ediyor. Asgari ücret maaşlarına yapılan zam oranlarını hatırlatan Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan 2020’ye kadar maaş zammı uygulamasının büyük mağduriyetleri beraberinde getireceğine dikkat çekti. 

Bazı Belediyeler Konuya Dair Adım Attılar

Seçimlerin hemen öncesinde bazı belediye başkanlıkları ile bazı kurumlar bu konuda adım attılar. Bazı belediyeler bünyesinde çalışan taşeron işçilere enflasyon oranında zam kararı alırken bazı belediyeler ise 635 TL rakamında karar kıldılar. Ankara’da faaliyet gösteren ANFA ise almış olduğu kararla taşeron işçi maaşlarını kadrolu işçi maaşları ile eşitledi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir