Ekonomi

Belediye Çalışanlarına ve Taşeron Sürekli İşçilere 635 TL Enflasyon Farkı Zammı Müjdesi

Kamu kurumlarında kadrolu olarak taşeron işçiler ile belediyelerde çalışan işçilrin zam konuları konuşulmaya devam ediyor. 

Konuya ilişkin son ve en önemli gelişmelerden bir tanesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde meydana gelmişti. Belediye bünyesinde görevli personellere yapılan zam modeli oldukça dikkat çekmişti. 

Çalışanlar bu zam modeline benzer modellerin diğer belediyeler tarafından da uygulanmasını talep ediyorlar. Peki bu zam modeli nedir? İşte detaylar,

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA ZAM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım katıldığı bir etkinlik kapsamında çalışanlara enflasyon farkı zammı konusunda açıklamalarda bulundu. Bu konuda bir yükümlülük bulunmadığını dile getiren Binali Yıldırım, yükümlülük yok diyerek yaşanacak mağduriyetlerin gözardı edilemeyeceğini söyledi. Bunun için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bir çalışma başlatıldığını ifade eden Binali Yıldırım, 2019 yılı asgari ücret tutarı arasındaki fark dikkate alınarak bir düzenlemeye gidildiğini duyurdu.

Zam tutarına ilişkinde bilgi veren Binali Yıldırım, ”Böylece 28 Şubat 2019 tarihinde KHK kapsamında çalışan personelin aldığı günlük brüt ücretlerine 1 Mart 2019 tarihinden geçerli olmak üzere 21,16 lira ilave yapıldı. Böylece KHK kapsamında çalışan kardeşlerimiz her ay ilave 635 lira zamlı ücret almış olacaklar.” açıklşamasında buludu. 

DİĞER BELEDİYE ÇALIŞANLARI İLE 4/D’LİLERDE DÜZENLEME BEKLİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım tarafından açıklanan bu zam haberinin ardından diğer belediyelerde çalışan personellerde aynı şekilde zam talep ediyorlar. Konuyu sosyal medya da sık sık dile getiren çalışanlar Toplu İş Sözleşmesi’nin asıl çözüm aracı olduğu konusu hemfikirler. 

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir