Ekonomi

Belediye Yardımları: Ailelere SYDV’ler Aracılığıyla Kira Yardımı Destek Ödemesi

Devlet tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu, İŞKUR, Aile Bakanlığı gibi kurumlar aracılığıyla sağlanan maddi destekleri sizlerle zaman zaman paylaşıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımızla devlet desteklerinden olan ve belediyeler tarafından sağlanan  kira yardımı ödemesine ilişkin ayrıntıları sizler için derledik. 

Kira yardımı almak için gerekli koşullar, yapılması gereken işlemler ve başvuru detayları Kamuilanlari.com aracılığıyla sizlerle. 

BELEDİYE KİRA YARDIMI DESTEK ÖDEMESİ

Belediye başkanlıkları dar gelirli vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunuyor. Bu yardımların alanları çok geniş olup Türkiye geneli yüzbinlerce aile tarafından alınıyor. Bu desteklerden bir tanesi de kira yardımı. Kira Yardımı ödemeleri dar gelirli vatandaşlara Dayanışma Vakıfları aracılığıyla sağlanıyor. 

Çeşitli başvuru koşullarının yerine getirilmesi ile verilen bu kira yardımı ödemelerinde en önemli husus; destek ödemesi alacak olan ailenin sosyal yardımlaşma vakıflarının incelemesi sonrası muhtaç olduğunun anlaşılması. 

Yapılan incelemeler sonrasında gelir noktasında destek ödemesi alabileceği anlaşılan vatandaşların aşağıda yer alan şu koşullara da haiz olması gerekiyor. 

* Başvuru sahibinin sigortalı olarak herhangi bir işte çalışmaması gerekmektedir.

* Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) dul, yetim ya da emekli maaşı alınmaması gerekmektedir.

* Herhangi bir gayrimenkul ya da araç sahibi olunmaması gerekmektedir.

* Başvuru sahibinin düzenli bir gelire sahip olmaması ve gelir testinin yoksulluk sınırının altında sonuçlanmış olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Kira Yardımı Destek Ödemesi başvuruları ilçe kaymakamlıkları bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılacak. Buradan gerekli evrakların listesini öğrenecek vatandaşlar başvurularını şahsen yapacaklar. Kira Yardımı Destek Ödemesi için bilinmeyen tüm detaylar ve başvuru şartlarına ilişkin ayrıntılar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından öğrenilebilinir. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir