Ekonomi

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor! Pompaya Yansıyacak

2019 yılının girmesinin ardından kısa süre içinde üst üste iki kere zam yapılan benzin fiyatlarına önümüzdeki hafta içinde indirim yapılması bekleniyor. Habertürk’te yer alan haberin ayrıntılarını sizlerle paylaşıyoruz. 

BENZİN FİYATLARINA İNDİRİM

Ocak ayının girmesinin ardından döviz kuru değer kazanmaya başlamıştı. Bu süreçte hızla yükselen dolar kuru 5.54 TL seviyesine kadar yükselmişti. Dolar kurunda yaşanan bu artışa birde brent petrol fiyatlarında artış yaşanması ile benzin ve motorin fiyatlarına zam kaçınılmaz hale gelmişti. 

Benzin fiyatlarına bu süreçte 2 defa zam yapılmış ve bu zamlar toplam 33 kuruş tutarında olmuştu. Bu süreçten sonra değer kaybeden dolar sayesinde ise indirim bekleniyor. 

Bu gelişmeler çerçevesinde dolar kurunun düşmesi, benzinde en az 10 kuruşluk bir indirimi gündeme getirdi. Hafta başında dolar kurunda ve ürün piyasalarında olağanüstü bir gelişme yaşanmazsa salı gecesi benzin fiyatı, en az 10 kuruş düşecek. Motorin fiyatlarına dair uzman açıklamasında ise “Motorinde, fiyat düzeyi değişmedi. Ton fiyatı 15 dolar ve üzerinde düşerse bir indirim olabilir” görüşü ön plana çıkıyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir