Ekonomi

Benzin Fiyatlarına Trump’ın Etkisiyle İndirim Yapılması Bekleniyor

Benzin fiyatları son dönemlerde gelen zamların ardından yükselmişti. Son olarak hafta başında yaşanan fiayt artışının ardından benzine son dönemde yapılan zam miktarı 44 kuruş olmuştu. Petrol fiyatlarına bağlı olarak yapılan bu zamların ardından konuya dair yeni bir gelişme yaşandı. 

ABD Başkanı Trump petrol fiyatlarıyla ilgili olarak bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımın ardından gerileyen petrol fiyatları akaryakıt fiyatlarında indirime neden oldu.

BENZİN FİYATLARINA TRUMP ETKİSİ

Petrol fiyatlarında son dönemlerde yaşanan fiyat artışları nedeniyle fiyatlar 67 dolara kadar yükselmişti. Petrol fiyatlarında yaşanan bu artış ise akaryakıt fiyatlarını etkilemişti. Petrol fiyatlarında yaşanan bu artışın ardından ABD Başkanı Donald Trump konuya dair bir paylaşımda bulundu. ABD Başkanı Donald Trump benzin fiyatları ile alakalı Twitter üzerinden paylaştığı mesajında fiyatların çok yüksek olduğunu ve OPEC’in biraz ağırdan alması gerektiğini ifade etti.

Bu açıklamanın ardından ise benzinin ton fiyatı uluslararası piyasalarda 593 dolardan 572 dolara inerken motorin cephesinde ise henüz yeterli miktarda gerileme olmadı. Bu indirimin ardınan ise benzin fiyatlarında gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 11 kuruşluk indirim bekleniyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir