Ekonomi

Benzin ve Motorin Zammı EPGİS Tarafından Açıklandı! Yeni Fiyat Tarifesi

Geçtiğimiz hafta sonunda yapmış olduğumuz haberimizde uluslararası piyasalarda benzinin ton fiyatı ile motorinin ton fiyatlarında yaşanan artışları aktarmıştık.

Benzin ve motorin fiyatlarında yaşanan bu fiyat artışı Türkiye’de etkisini hissettirdi. Uluslararası piyasalarda yaşanan bu fiyat artışının ardından Türkiye’de pompaya yansıyacak şekilde zam zam haberi geldi. 

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARINA ZAM 

Benzin ve motorin fiyatlarına geçtiğimiz hafta ipuçları oluşan zamma ilişkin Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) bsasın açıklaması yayınladı. 

Kurumun resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan basın açıklamasında, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 6 kuruş zam yapılacağı açıklandı. Bunun yanında motorin fiyatlarına da 17 kuruşluk bir zam yapıldı. 

EPGİS’in Twitter hesabından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı. ”Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı 20/08/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Motorinde 17, Benzinde 6 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir