Ekonomi

Çalışan, Çalışmayan ve İş Arayan Annelere Devlet Maaş ve Destek Ödemesi Yapıyor

Bilindiği üzere devlet çalışmayan annelere maddi destekler sağlıyor. Bu desteklerin bir bölümünde annelerden hiçbir koşul talep edilmezken bazı destekler için annelerin sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. 

Çalışmayan annelere sağlanan desteklere ek olarak ayrıca çalışan annelere de sağlanan destekler bulunuyor. Özellikle çalışan annelere izin, maaş konularında maddi olanaklar sunuluyor. 

Bunun yanında annelere günlük belirli bir miktar cep harçlığı ile annelere meslek eğitim kursu sağlanıyor. Bu kurslara katılan anneler daha sonra iş hayatına atılıyorlar. Bu kurslarla annelere ayrıca iş bulduklarında bakıcı desteği gibi destekler de sağlanıyor. 

ANNELERE YÖNELİK DESTEKLER

Devlet tarafından sağlanan bu anne destekleri vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Çalışmayan annelere sağlanan maddi desteklerin yanında çalışan annelere izin desteği, işsiz annelere mesleki eğitim kursları. 

Peki Hangi Alanlarda Destek Sağlanıyor?

Devlet tarafından annelere sağlanan destekler ana başlıkları ile şu şekilde,

Devletin annelere sağladığı desteklerin başında çalışmalayan annelere sağlanan Doğum Parası ve Emzirme Parası geliyor. Bu destekleri anneler hiçbir şart olmadan alabiliyorlar. 

Çalışan annelere ise doğumdan önce ve sonra izin kullanabilmeleri adına maaş desteği sağlanıyor. Çalışan annelere sağlanan bir diğer destek ise kadın istihdamı için sağlanan bakıcı desteği.

İş’te Anne Projesi ile annelere sağlanan destek ile günlük 80 TL cep harçlığı veriliyor. Bu anneler mesleki eğitim kurslarına katılıyorlar ve meslek öğreniyorlar. Daha sonra iş hayatına atılıyorlar. 

Detaylar için;

Bu desteklere dair tüm ayrıntıları detaylı bir şekilde aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Çalışan, çalışmayan annelere sağlanan destekler için TIKLAYINIZ

İş’te anne projesi tüm detayları için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir