Ekonomi

Çalışma Bakanı Selçuk: 2019’da 2 Milyon 500 Bin İstihdam Sözünü Gerçekleştireceğiz

2019 yılında çalışma hayatında 2 buçuk milyon yeni istihdam hedeflenmişti. Hedeflenen bu rakama ilişkin son değerlendirme Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı’na” katıldı. Burada katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştiren Bakan Selçuk konuşmasında işsizlik, istihdam ve kadınların çalışma hayatında yer alması konularına değindi. 

ÇALIŞMA BAKANI’NDAN İSTİHDAM AÇIKLAMASI

İstanbul’da gerçekleştirilen panel kapsamında yapmış olduğu konuşmasında 2019 yılı için belirlenen 2 milyon 500 bin istihdam rakamını ele alan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bu hedefin yakalanacağını ifade etti. Bu konuda işverenlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdikleri sözleri hatırlatan Bakan Selçuk, İstanbul için verilen sözün 900 bin olduğunu vurguladı. 

Bakan Selçuk, millete, yatırımcıya ve Türkiye ekonomisine güvendiklerini söyleyerek siyasi istikrar ve etkin politikalar ile ekonomik gelişmede olumlu bir politika sergilendiğini söyledi.

”İstikrar doğrultusunda, 2002’den günümüze 3,5 kat büyüdük. 2002 yılında 727 bin olan iş yeri sayımız 1,9 milyona; aktif sigortalı sayımız 12 milyondan 22,3 milyona yükseldi. Hükümetlerimizin büyüme-istihdam bağlamındaki önceliği, nitelikli iş imkanları oluşturarak, istihdam dostu bir büyüme sağlamaktır.” 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir