Ekonomi

Çalışma Bakanı Selçuk: İŞKUR İşe Yerleştirme Oranımız Yüzde 10 Arttı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İstihdam Seferberliği 2019 İstanbul Buluşması’na katıldı. Burada katılımcılara yönelik açıklamalarda bulunan Bakan Zehra Selçuk İŞKUR’un 2019 Ocak ve Şubat verilerini de paylaştı.

İŞKUR İSTİHDAM ORANI YÜZDE 10 ARTTI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iş birliğinde organize edilen buluşma kapsamında ki konuşmasında Bakan Selçuk İŞKUR’un 2019 yılının ilk iki ayında elde ettiği istihdam oranının 2018 yılının ilk iki ayına göre arttığını söyledi. Bakan Selçuk ayrıca 2.5 milyon istihdam rakamına ulaşılma hedefinin devam ettiğini ifade ederek bu hedefin yakalanacağını söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuya ilişkin açıklamalarında şu bilgileri verdi. 

“2018’in İŞKUR verilerine baktığımız zaman, umutla söyleyebiliriz ki geçen yılın ilk iki ayına göre İŞKUR yerleştirme oranlarımız bizim yüzde 10 oranında daha iyi durumda. İnşallah ocak 2019’da daha yüksek bir istihdamı tamamlayacağız. 2,5 milyon istihdam sözümüzü de gerçekleştireceğimize inanıyoruz.”

Çalışma Bakanı Selçuk konuşmasında ayrıca kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör iş birliğiyle istihdam hedeflerinin yakalanabileceğini vurgulayarak milli üretimle yeni yerli istihdam alanları açmaya gayret edeceklerini ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir