Ekonomi

Çalışma Bakanı Selçuk: İstihdam İle Evlilikleri Teşvik Etmiş Olacağız

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ankara Ticaret Odası tarafından organize edilen İstihdam Seferberliği 2019 Yılı Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantı kaspamında bir konuşma yapan Çalışma Bakanı Selçuk istihdam ile ilgili atılan adımlar hakkında bilgi verdi. 

ÇALIŞMA BAKANI SELÇUK’TAN İSTİHDAM AÇIKLAMASI

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk istihdama dair açıklamalarına, Çalışma Bakanlığı tarafından yürütülen projeleri hatırlatarak başladı. 

Bu projeler ile önemli mesafeler katedileceğini belirten Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, istihdamın diğer etkilerine de değindi. Bu etkilerden bir tanesinin de istihdam projeleri ile insanların evlenmesi olarak açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, istihdam projeleri ile vatandaşların aile kurmasının teşvik edildiğini ifade etti. 

Çalışma Bakanı Selçuk’un İstihdam Konuşması

“İnanıyoruz ki istihdam seferberliği sayesinde vatandaşlarımızın yüzü daha fazla gülecek, evde daha fazla aş olacak. Birlikte daha çok çalışarak, üreterek ülkemizde üst çıtayı yükselteceğiz. Bakanlığın aile tarafıyla da ilgili olarak da istihdamın güzel bir tarafı var, insanlar işe girdikten sonra evleniyorlar. Daha fazla iş olunca daha fazla aile kurmalarını da teşvik etmiş olacağız. Aile devlet ve millet olmanın en temel noktası. Vatandaşlarımıza sağladığımız her istihdamla ailelerimizi de güçlendirmiş oluyoruz. Bu anlamda istihdam seferberliği hem işverenlerimiz hem de gençlerimiz için önemli fırsatlar sunuyor. Sahip olduğumuz genç nüfusumuz Türkiye’nin en büyük şansı geleceği, gücüdür. Bu gücü süratle istihdamın içine sokmak durumundayız”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir