Ekonomi

Çalışma Bakanı Selçuk: Tahminin Altında Bir İşsizlik Oranı İle Yılı Tamamladık

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Denizli’de istihdam seferberliği toplantısına katıldı. 

Burada çalışma hayatına dair açıklamalarda bulunan Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye İstatistik Kurumu’nun gün içinde açıkladığı 2018 yılına ilişkin işsizlik rakamlarına değindi. 

BAKAN SELÇUK’TAN İŞSİZLİK RAKAMLARI DEĞERLENDİRMESİ

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk toplantı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında son 17 yıldaki en yüksek iş gücüne katılım ve istihdam oranına ulaştıklarını vurguladı. Konuya dair verileri kamuoyu ile paylaşan Bakan Selçuk 2018 yılında 631 bin yeni kişi katıldığını ifade etti. Bu sayının yüzde 87’inin istihdamda yer aldığını ifade eden Bakan Selçuk, şu açıklamada bulundu. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un Açıklaması

”İşsizlik oranımız yüzde 11 olarak gerçekleşti. Biliyorsunuz yeni ekonomi programımızda 2018 yılı için işsizlik oranı tahminimiz yüzde 11,3 idi. Böylece bu tahminin de altında bir işsizlik oranı ile bu yılı tamamladık. İşsizlik oranının azaltılması temel hedeflerimizden biri olmaya devam ediyor. İnşallah istihdam seferberliğimiz kapsamında siz değerli işverenlerimizin öncülüğünde, 2019 yılında da vatandaşlarımıza yeni iş kapıları oluşturmaya devam edeceğiz”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir