Ekonomi

Çalışma Bakanı Selçuk’tan Elektrik Tüketim Desteği Açıklaması

Resmi Gazete’de yayımlanan Elektrik Tüketim Desteğine ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarda elektrik desteğine dair detayları paylaştı.

AİLE BAKANI SELÇUK’TAN ELEKTRİK DESTEĞİ AÇIKLAMASI

elektrik desteği kararının yayımlanmasının ardından yapmış olduğu yazılı açıklamasında 2 milyon 22 bin haneye elektrik desteği ödemesinin 1 Mart tarihi ile başlayacağı bilgisini hatırlattı. Ödemelerin PTT aracılığıyla yapılacağını açıklayan Bakan Selçuk, destek tutarlarına dair şu bilgileri verdi. 

“40 lira 31 kuruş ve 80 lira 63 kuruş arasında değişeceğini aktaran Selçuk, “Buna göre, 1-2 kişi 75 kilovatsaat, 3 kişi 100 kilovatsaat, 4 kişi 125 kilovatsaat, 5 ve daha fazla kişi yaşayan hanelere aylık 150 kilovatsaat elektrik desteği verilmiş olacak.”

SOSYAL YARDIMLAR İÇİN CİDDİ MESAİ HARCIYORUZ

Zehra Zümrüt Selçuk yazılı açıklamasında ayrıca sosyal yardım konusuna dair genel bir değerlendirmede bulundu. Yardım bekleyen ailelerin her zaman yanında olunacağını açıklayan Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı.

“Bakanlık olarak sosyal yardımlar konusunda ciddi bir mesai harcıyor, aktif hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yardımlar ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin, yaşlılarımızın, engellilerimizin, vatandaşlarımızın her anlamda her zaman yanında olmaya, elinden tutmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın sevinçlerini görmek, yüzlerini güldürmek her şeye değer.”

Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir