Ekonomi

Çalışma Bakanı Selçuk’tan Gençlere Yazın Çalışma ve Cep Harçlığı Müjdesi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yerel seçim çalışmaları kapsamında bir takım etkinlikler için Ankara’da bulundu. 

Burada vatandaşlar ile biraraya gelen Bakan Selçuk, daha önceden açıklanan ve üniversite öğrencileri için başlatılacak program hakkında bilgi verdi. 

GENÇLERE BİR MÜJDEM VAR

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk söz konusu uygulamaya dair konuşmasına genşlere bir müjdesi olduğunu ifade ederek başladı. 

Bu çerçevede gençler için bakanlığın bir çalışma başlattığını ifade eden Çalışma Bakanı Selçuk, gençlerin bu uygulama ile hem çalışacakları hemde cep harçlığı kazanacaklarını ifade etti. Üniversite öğrencileri için başlatılacak bu uygulamanın ne zaman hayata geçirileceğine dair de açıklamalarda bulunan Çalışma Bakanı Selçuk Mayıs ayını işaret etti. 

Çalışma Bakanı Selçuk’un Açıklaması

“Gençlerimiz için mayıs ayından itibaren Bakanlığımız bir sosyal çalışma programı başlatıyor. Gençlerimiz hem yazları çalışma hem de cep harçlığı kazanma imkanına kavuşacaklar. Mayıs ayından itibaren İŞKUR’a başvurarak sosyal çalışma programımıza katılmanızı da diliyoruz. Gençlerimiz inşallah ülkemizin daha üst kademelerine yükselecek.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir