Ekonomi

Çalışma Bakanlığı’na 249 İş Müfettiş Ataması! Denetimler Sıklaşacak

25 Haziran Salı günü yayımlanan Resmi Gazete’de, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı bünyesine yapılan atama kararları yer aldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yapılan atamalar ile 249 Müfettiş Yardımcısı, bakanlık bünyesine Müfettiş olarak atandı. 

ÇALIŞMA BAKANLIĞI’NA MÜFETTİŞ ATAMASI

Resmi Gazete’de ”Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar” başlığı ile yayımlanan atama kararlarında yapılan atamaların listesi yer aldı. Bu karar kapsamında 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince yeterlik sınavında başarı gösteren iş müfettiş yardımcılarından 249’u Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile iş müfettişi olarak atandı.

İş Müfettişi olarak atanan bu personeller, ”mesleklere göre iş yerlerindeki çalışma ortamlarını ve koşullardan kaynaklanan riskleri kontrol edecekler, risk çeşitliliğine göre önlemler alacaklar, iş kazası ve meslek hastalıklarını azaltmak için araştırm ve çalışmalar yapacaklar, çalışma sürelerini incelemek ve ihlalleri tespit ederek çalışma sürelerini yasal sınırların uygulanmasını sağlayacaklar, çalışma ortamında çalışanlara baskı ve mobbing gibi uygulamalar olup olmadığını araştıracaklar.  çalışanların sosyal güvence, izin ve ücretlerini takip edecekler.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir