Ekonomi

Çalışma Bakanlığı’ndan Yeni Destek: Kadınlara Her Ay 650 TL Yardım Parası

Çalışma hayatı içerinde bulunan kadınlara sağlanan desteklere bir yenisi eklendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanan destek kapsamında, kadınlara her ay kreş yardım parası ödenecek. Ancak uygulamaya her anne başvuru yapamayacak. Belirli pilot şehirlerde başlayacak destek ödemelerine ilişkin detaylar sizlerle.

ÇALIŞAN KADINLARA 650 TL DESTEK ÖDEMESİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kadın istihdamı konusunda açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda yeni bir destek projesi hakkında bilgi veren Bakan Selçuk, kadınlara kreş destek ödemesi yapılacağını duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu ortak yürütülen proje kapsamında kreş desteği çalışma hayatı içerisinde yer alan sigortalı kadınlara sağlanacak. Bu destek ödemeleri  “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” ile yapılacak. 

Çalışma Bakanı Selçuk’un Kreş Destek Açıklaması

“Projeden 0-60 aylık çocuklarını Bakanlığımız ya da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşe, anaokuluna veya gündüz bakımevine gönderen ve sigortalı işçi statüsünde çalışan anneler yararlanacak. Annelere her ay 650 lira civarında (100 avro) destek sağlanacak.”

EĞİTİM DESTEĞİ DE SAĞLANACAK

Eğitim desteğine ilişkinde bilgi veren Çalışma Bakanı Selçuk; Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinde uygulacak. Eğitim desteği ile kadınlara tek seferlik ödeme yapılacak. 

“Bir anne 24 ay boyunca destek alabilecek. Ayrıca mali desteğe başvuran ilk 13 bin anneye tek seferlik 650 lira (100 avro) kırtasiye desteği de sağlanacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir