Ekonomi

Çalıştıkları Kurumda Kadro Alan Taşeron İşçilerin Maaşlarına 635 TL Zam Müjdesi

Kadroya alınan taşeron işçilere zam konusunda önemli bir adım atan belediyeler arasına Kocaeli Belediyesi’de girdi. Kocaeli Belediyesi, İstanbul ve Antalya Büyükşehir Belediyelerinin ardından taşeron işçilere 635 TL zam veren diğer bir kurum oldu. 

TAŞERON İŞÇİLERE 635 TL ZAM MÜJDESİ

Taşeron işçilerin kadroya alınmalarının ardından 2019 yılında alacakları zam miktarı tartışma konusu olmuştu. Bu konuda Antalya Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi almış oldukları kararla bünyesinde görevli işçilere enflasyon oranının üzerinde 635 TL’ye zam yapacaklarını açıklamıştı. 

Kocaeli Belediyesi de işçilere 635 TL zam yapacağını açıkladı. 

İşçilere verilecek zam oranına dair karar ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın tarafından duyuruldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüştüğünü ifade eden Tahir Büyükakın bu konuda bir çalışma yapıldığını ve bu çalışma sonunda; 018 ve 2019 yılları asgari ücret dikkate alınarak, günlük ücretlere 21,16 TL ücret artışı olduğunu duyurdu. Bu kararla KHK ile kapsamında çalışan işlere her ay 635 TL zamlı ücret olacaklar. 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın Açıklaması

“Bu kapsamda Belediye Başkanlığımıza, bağlı kuruluş ve iştiraklerinde çalışan 3015 çalışanımızın 01.03.2019 tarihinden geçerli olmak üzere 2018 ve 2019 yılları asgari ücret dikkate alınarak, günlük ücretlerine 21,16TL ücret artışı yapılmıştır. Böylece KHK kapsamında çalışan kardeşlerimiz her ay ilave 635 lira zamlı ücret almış olacaklar”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir