Ekonomi

Çevre Bakanı TOKİ İndirim Kampanyasının Detaylarını Paylaştı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Kocaeli İl Başkanlığına bir ziyaret düzenledi. Burada hem partilere yönelik bir konuşma yapan Bakan Kurum bunun yanında basın mensuplarının sorularına yanıt verdi. Çevre Bakanı Kurum’un bu konuda yapmış olduğu açıklamaların detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

TOKİ İNDİRİM KAMPANYA SÜRECİ BAŞLIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında, gün içinde Malatya’da yaşanan depreme değindi. Bölgeye hemen ekiplerin gönderildiğini ve tespit çalışmalarının başladığını açıklayan Bakan Kurum çok önemli bir hasarın olmadığı bilgisini verdi.

Bakan Kurum konuşmasında ayrıca TOKİ indirim kampanyası hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. TOKİ indirim kampanyası için sürecin başladığını ifade eden Bakan Kurum konuya ilişkin şu bilgileri verdi. 

“200 binin üzerinde vatandaşımız bu indirim kampanyasından borçlarını ödemeleri halinde yüzde 22 indirim alabiliyor. Bir aylık süreçte bu indirimden faydalanmaları, onların da ödemelerini kolaylaştırmak adına önemli bir düzenleme. Hem borcunu ödeyecek vatandaşlarımıza hem de yeni konut alacak vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir