Ekonomi

CHP’den Hükümete Eleştiri: EYT ve Ek Gösterge Başka Bahara Kaldı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer çalışma hayatına dair önemli konular hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Siyasi gündemde de sık sık yer alan konular hakkında AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eleştirilerde bulunan Ömer Fethi Gürer’in açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

CHP’DEN HÜKÜMETE ELEŞTİRİ

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer konuşmasına kamu personellerine vaat edilen ek gösterge konusuna değinerek başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ek gösterge konusuna geçmişte verdiği sözleri hatırlatan Ömer Fethi Gürer, polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşirelerinde aralarında bulunduğu memurlara iktidar olduklarında ek 3600 gösterge verdiler ama bu sözlerin uygulanmadığını ifade etti.

Konuşmasında 3600 ek göstergenin ilk ve ikinci 100 günlük vaatler içinde uygulanmadığını dile getiren CHP’li Vekil Gürer konuşmasında ayrıca EYT, Atama ve Kadro konularını da ele aldı.

İşte O Konuşma

”AKP sözcüleri bu seçim sonrası 3600 ek gösterge sözünü yine verdiler ama hangi seçim sonrası onu bilen yok. 3600 ek göstergeyi istese Cumhurbaşkanı bir KHK ile yarın uygular. Memurlar, verilen sözler yerine getirilmediği için kırgınlar, ek gösterge dahil CHP olarak iktidar olduğumuzda tüm çalışanların sorunları önceliğimiz olacak ve çözeceğiz. EYT, taşeronda kalanlar, stajer ve çırakların işe başlama tarihinin sigorta başlangıç tarihi olması, SGK öncesi kadın doğum borçlanması ve intibak düzenlemesi ile kadro ve atama sorunu yaşayanların sorunlarını çözeceğiz. Eşit işe eşit ücret ve kadro düzenlemesi sağlayacağız”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir