Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Asgari Ücrete Zam Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu bir takım etkinlikler kapsamında gündemin önemli konu başlıkları hakkında açıklamalarda bulundu. 

Bu kapsamda ekonomi gündemini ele alan Cumhurbaşkanı Erdoğan geçmişten günümüze atılan adımlara değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret konusunda da açıklamalarda bulunarak bu konuda bazı verileri kamuoyu ile paylaştı. 

ASGARİ ÜCRET ZAM AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmasının asgari ücrte bölümünde 2002 yılında hükümete geldiklerinde çok ciddi sorunlar olduğunu söyledi. Bu sorunlardan olan çalışanların sorunlarını öncelikli konu başlıkları arasına aldıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu ile özel sektörün o dönem personel alımlarını büyük ölçüde durdurduğunu belirtti.

O dönem uygulamada olan taşeron sorununda amacından çıktığını ve sömürye dönüştüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan zorunlu tasarruf ve konut edindirme adı altında çalışanlardan kesilen paraların akıbeti belli değildi, ifadelerini kullandı.

”İş sağlığı güvenliği uygulamaları sözü bile edilmeyen lüks olarak görülüyor. Hemen kolları sıvadık ve tüm bu sorunları teker teker çözecek adımları attık. Asgari ücreti nominal olarak yaklaşık yüzde 1000 reel olarak yüzde 145 yakın oranda arttırdık.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir