Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İşsizlik Açıklaması: Tek Haneye İnecektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Atakule’de gençlerle biraraya geldi. Burada kendisine sosyal medya üzerinden yöneltilen sorulara da yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemin önemli konuları hakkında açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN İŞSİZLİK AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan düzenlediği buluşma kapsamında son dönemlerin en çok konuşulan konularından olan işsizlik konusuna dair açıklamalarda bulundu. İşsizlik rakamlarının mevsimsel nedenlerden dolayı yükseldiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaz döneminde rakamların azalacağını söyledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İşsizlik Değerlendirmesi

”Bunlar mevsimsel. Bu mevsimler işsizliğin tırmanışta olduğu dönemler. Yazla birlikte durum olumlu değişecektir. Bu tek haneye de inecektir. Mühendis, mimar işsiz kalmasını düşünemiyorum. Onlar iş sahibi olurlar. Özel sektör dahil bu tür mühendislere ihtiyacı olduğunu söylüyor.”

YERLİ OTOMOBİL KONUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca yerli otomobil konusuna dair de açıklamalarda bulundu. Yerli otomobil konusunda her türlü desteğin verilmesine rağmen istenilen gelişmelerin olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan uyarı niteliğinde şu ifadelere yer verdi.

”Her türlü desteği, teşviki vermemize rağmen işi hafiften alıyorlar. İstediğim şey belli. Bizi oyalamasınlar. Yoksa başka arayışlar içine girme zorunda kalacağız. Biz bir an önce adımı atacağız. Gerekirse yurtdışından yatırımcılar bulacağız, Türkiye’den de ortak yatırımcılar vereceğiz. Burada hayata geçirmenin adımlarını atacağız. Onların ilmini alacağız, mesaimize de son sürat vereceğiz. Bizde altyapı var.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir