Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Seçim Öncesi KYK Öğrenim Kredisi Borç Silme Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu konuda oldukça yoğun bir program geçiren Cumhurbaşkanı Erdoğan çalışmaların son aşamasında bir televizyon programına konuk oldu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN KYK BORCU AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu televizyon programı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında gündemin en çok konuşulan konularını ele aldı. Bu konular hakkında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan akıllarda bulunan soru işaretlerini gidermeye çalıştı. 

Bu kapsamda milyonlarca vatandaş tarafından yakından takip edilen konulardan bir tanesi olan KYK öğrenim kredisi borçlarına da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin borç silme çalışmaları olduğu iddialarını değerlendirdi. 

Konuşmasında kredi imkanlarını ve sonrasında oluşan ödeme koşullarını ele alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklaması

“KYK borçları çalışanı rahatsız etmeyecek şekilde taksitlerle ödeniyor. Bunlar krediden kaynaklanan borçlar. Burslar karşılıksız. Bu soruya bir Bay Kemal gibi bir de Tayyip Erdoğan gibi cevap verilir. Bay Kemal gibi cevap verirsek ‘sildim gitti’ der. Ama ben Erdoğan gibi cevap verirsem, ben 82 milyonun burada hakkının olduğu bir parayı korumak uğruna bunu vermem lazım. Kredide iş bulduğunuz zaman faiz yok, bu borcunuzu ödemeye çalışıyorsunuz. Taksitleri de bunların çok düşük. Harçları kaldırdık mı, kaldırdık. Sigortalı bir işe girdiğin an taksitli ve faizsiz ödüyorsun. Bunu da artık devlete çok görmeyelim.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir