Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sel Mağdurlarına Faizsiz Kredi Talimatı

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yoğun yağış olmuş ve su baskınları yaşanmıştı. Çok sayıda esnafın ve vatandaşların zarar gördüğü bu sel ve su baskınlarında yaşanan maddi kayba ilişkin devletten destek geldi. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından detayları paylaşılan bu destek detaylarına ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

İSTANBUL VALİSİ AÇIKLADI: 100 BİN TL FAİZSİZ KREDİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sel felaketinde yaşanan maddi kayıplara dair yapmış olduğu konuşmasında zarar gören esnafa bir yılı ödemesiz 3 ödemeli 100 TL’lik kredi müjdesi verdi. 

Bu konuya dair detaylı bir açıklamada bulunan Ali Yerikaya konuşmasında şu açıklamalarda bulundu.

“Allah tekrarından uzak etsin diyoruz. Biz onlarla beraber hem büyükşehir, Fatih Belediyemiz, diğer kurumlar neler yapabileceğimizi değerlendirdik ve kendileriyle paylaştık hem de Sayın Mustafa Varank Bakanımızın dün yapmış olduğu görüşmeden sonra 100 bin liralık kredi, bir yıl ödemesiz, 3 yıl ödemeli, onun müjdesini verdik. Onun müracaatlarının nasıl yapılacağını kendileriyle paylaştık. Ayrıca onlara destek olması açısından kira yardımıyla ilgili de bir değerlendirmemiz oldu. Onu da kardeşlerimizle paylaştık.”

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir