Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TCMB’nin Faiz İndirimleri Devam Edecek Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanlığı ile biraraya geldi. İl başkanlarına yönelik bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada parti içi konuların yanında gündem ve ekonomiye dair de açıklamalarda bulundu. 

Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimlerinin değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan gelişmelerin devam edeceğini söyledi. 

FAİZ İNDİRİMLERİ DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında ekonomi gündeminin başlıca konusu faiz indirimlerini ele aldı. Faiz indiri konusuna dair değerlendirmelerinde, geçmişte yapmış olduğu açıklamaları hatırlatttı. Bu konuda daha önceden de faiz indirimi olması gerektiğini açıkladığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki TCMB başkanına bu durumun anlatılamadığını söyledi.

Faiz indirimi olması durumunda ekonominin yerle bir olacağı iddialarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, piyasaların durumu gayet normal karşıladığını ifade etti. 

Faiz düştükçe faiz düşer. Diğerleri yan unsurlardır. Yüksek faiz oranlaı Türkiye ekonomisinin önündeki en büyük engeldir. Yüksek faiz ile hükümetimizi devamlı sigaya çeken Bay Kemal şimdi de faizlerin bu şekilde indirilmesinden MB Başkanının alınmasından rahatsız olmuş. Anlamak mümkün değil. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda ayrıca faizlerin düşmesiyle enflasyonunda düşeceğini söyledi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir