Ekonomi

Dar Gelirli ve Geliri Olmayan Vatandaşlara Devletten Aylık 817 TL Maaş

Bilindiği üzere devlet farklı kurumları aracılığıyla vatandaşlara çok sayıda destek ve yardım ödemesinde bulunuyor. 

Sosyal Güvenlik Kurumu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, İŞKUR ve Vakıflar Genel Müdürlüğü gibi kurumlar aracılığıyla ödenen bu devlet desteklerinin bazıları belirli koşullara göre yapılırken bazıları ise koşulsuz sağlanıyor. 

Belirli koşullar altında Vakıflar Genel Müdürlüğü aracılığıyla sağlanan muhtaç aylığına dair detayları bu haberimizde sizlere aktarıyoruz. 

DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA AYLIK MAAŞ

Dar gelirli vatandaşlara sağlanan Muhtaç Aylığı belirli koşulları sağlayan vatandaşlara ödenen destekler arasında. Bu yardım ödemesi almak için vatandaşların mevzuatta uygulamada olan ve Kamuilanlari.com olarak aşağıda aktardığımız koşulları sağlamaları gerekiyor.

Bu koşullar Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde yayımlanmış olup madde madde şu şekilde;

* İlk koşul; herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması. Muhtaç aylığı başvurusunda bulunacak vatandaşların herhangi bir sosyal güvencelerinin olmaması gerekiyor. 

* Bu şartın yanında kurum tarafından ilan edilen diğer koşullar ise şu şekilde; vatandaşların herhangi bir gelir ve aylığının olmaması. Bu şartının dışında en önemli koşu ise annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara sağlanan bu destek için başvuruda bulunan kişinin mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması isteniyor. 

* VGM tarafından verilen muhtaç aylığı için talep edilen diğer bir başvuru şartı ise şu şekilde; Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi.

MAAŞ TUTARI VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce ödenen muhtaç aylığı ödemeleri, aylık 817 TL olarak ödenir. Başvuru koşullarını sağlayan vatandaşlar başvurularını Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne başvurular için gerekli olan belgelerin teslim edilmesi suretiyle yapacaklar. Başvuru evrakları ile ilgili detaylara bulunduğunuz illerdeki VGM birimlerine yada kurumun internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir