Ekonomi

Devlet İş Arayan Vatandaşlara 775 TL İş Arama Desteği Veriyor

Kamu İlanlari olarak siz okuyucularımıza devlet tarafından sağlanan ve gündemde fazla  yer bulamayan destekleri belirli aralıklarla aktarıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımız için devlet tarafından sağlanan iş arama ve bulma desteğine dair detayları aktarıyoruz. 775 TL’ye kadar ulaşan destek için tüm bilinmesi gerekenler şu şekilde,

DEVLET TARAFINDAN SAĞLANAN İŞ ARAMA VE BULMA DESTEĞİ

Ekonomide yaşanan gelişmelere bağlı olarak son dönemlerde artış gösteren işsizlik sorununa dair devlet tarafından sağlanan destekler var. Bu desteklerin en dikkat çekenlerinden birisi de İş Arama ve Bulma Desteği.

İş Arama ve Bulma Desteği Kimler Alabilir?

sosyal yardım alan vatandaşlara sağlanıyor. Buna göre halen sosyal yardım alan bir vatandaş iş görüşmesine gittiği zaman devlet bu vatandaşa zaruri ihtiyaçları için ödeme yapıyor. Başvuru/Kabul aşamasında sağlanan bu destek ile vatandaşların sağlık raporu, fotoğraf, diğer belgeler gibi giderleri karşılamak amacıyla sağlanıyor. Bu destek 1 yıl içerisinde 3 defa alınabiliyor ve çeşitli durumlara bağlı olarak 40 TL ile 100 TL arasında değişen rakamlarda ödeniyor. 

İş Başvurusu Kabul Edilene Bir Destek Daha

İş Arama ve Bulma Desteği ile ayrıca, vatandaş başvuruda bulunduğu iş yerinden olumlu cevap alırsa ek bir destek daha alıyor. Yılda bir defa sağlanan bu destek asgri ücretin üçte bir oranında veriliyor. 2018 yılında 625 TL olan bu destek 2019 yılında 675 TL’ye yükseldi. 

Bu iki destek ile birlikte devlet vatandaşlara 775 TL İş Arama ve Bulma Desteği sağlamış oluyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İş Arama ve Bulma desteği için öncelikle vatandaşların yapmış olmaları gereken işlemler var. Bunlardan birincisi Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakıflarınca yardım alma ve gelir testine girmiş olunması. Bu şartı sağlayan vatandaşlar başvurularını Kaymakamlıklar ile Aile Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından başvurularını yapabilirler. 

Devlet Desteklerinden Sürekli Haberdar Olmak için bizleri takip edin.

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir