Ekonomi

Devletin Geliri Olmayan Vatandaşlara Sağladığı 817 TL Muhtaç Aylığını Kimler Alabilir?

Devlet hiçbir geliri olmayan vatandaşlara aylık ödeme yapıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılan bu ödemelerden faydalanmak için ise bazı şartlar bulunuyor. 

Mevzautta yer alan tüm koşulları, başvuruların nereye nasıl yapılacağı ile ilgili ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

MUHTAÇ AYLIĞINI KİMLER ALABİLİR?

Vakıflar Genel Müdürlüğünce, vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla; annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara aşağıdaki şartların tamamını sağlamaları halinde muhtaç aylığı bağlanır.

Bu aylığı almak için gerekli olan şartlar ise şunlar; Sosyal güvencesi olmaması, Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması, Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması, Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Muhtaç aylığına başvurular Vakıflar Genel Müdürlüğüne istenilen evraklar ile birlikte şahsen veya posta yolu ile yapılabiliyor. Muhtaç aylığı başvuru formu, Engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu. evrakları ile yapılan başvurular sonrası ise muhtaç engelliler ile yetim çocukların her birine aylık olarak 817,67 TL maaş bağlanıyor. 

817 TL MAAŞ BAĞLANIYOR

Muhtaç aylığı alma talebinde bulunan vatandaşlar, aşağıda yer alan başvuru formunu doldurup imzaladıktan sonra engelli ise özrünü belirten sağlık kurulu raporunu ekleyip, ikamet ettiği ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğüne teslim edecekler. Başvuruda bulunan vatandaşların başvurularının kabul edilmeleri halinde 817 TL maaş bağlanmakta. 

Başvuru Formları

Muhtaç Aylığı (ENGELLİ) Başvuru Formları için TIKLAYINIZ

Muhtaç Aylığı (YETİM) Başvuru Formları için TIKLAYINIZ

Devlet Desteklerinden Haberdar Olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir