Ekonomi

Devletten Asgari Ücretle Çalışanlara Düşük Taksitlerle Ev Sahibi Olma İmkanı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan TOKİ kampamyanları kaspamında asgari ücretle çalışan vatandaşlara düşük taksit imkanları ile ev sahibi olma imkanı sunulacak. Asgari ücretli vatandaşlara yönelik ev sahibi olma imkanına dair detaylar ise Çevre ve Şehirclik Bakanı Murat Kurum tarafından bildirildi.

ASGARİ ÜCRETLİ VATANDAŞLARA EV SAHİ OLMA İMKANI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamalarında, TOKİ uygulamasının detaylarına dair bilgiler vermişti. Türkiye geneli taksitlerin 388 TL’den başladığını ifade eden Murat Kurum şehre göre taksik oranlarının değiştiğini söylüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Açıklaması

“Ben 400-500 bin talep bekliyorum. Türkiye çapında böyle bir talep bekliyoruz. İlk etapta 50 bin konutu yapacağız. Akabinde yıllar itibariyle bu projelerin sayısını artırmak suretiyle alt gelir grubu, orta gelir grubu, emeklilerimize, içinde gazilerimiz ve şehit ailelerimize yönelik kontenjanlar da var, bu süreci tamamlamak istiyoruz. Türkiye genelinde taksitler 388 liradan başlıyor, Eskişehir’de 475 lira, iline göre taksit tutarı değişiyor. En pahalı İstanbul galiba, 580 lira. Kiradan daha az. Asgari ücretle geçinen vatandaşlarımızın ev sahibi olabilmelerinin önünü açıyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir