Ekonomi

DİSK’ten Öneli Asgari Ücret Teklifi: 3 Bin 200 TL

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu yaptığı açıklamalarında asgari ücret hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Çerkezoğlu açıklamalarında 2020 yılında asgari ücretin net 3 bin 200 TL olması gerektiğini ifade etti.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu Tekirdağ Hasan Ali Yücel Meydanı’nda düzenlenen basın tolantısında açıklama yaparak Türkiye’nin öneml sorunlarının başında işsizlik geldiğini ifade etti. 

Çerkezoğlu burada yaptığı açıklamalarında asgari ücret hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Çerkezoğlu açıklamaların asgari ücretin tümüyle vergi dışı bırakılması gerektiğini belirtti.

ÇOK ÖNEMLİ ASGARİ ÜCRET TEKLİFİ

Çerkezoğlu konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Asgari ücretin önümüzdeki yıla ilişkin milli gelir beklentilerinin hesaba katıldığı büyümeden payımızı aldığımız gerçek bir geçim ücreti olması gerektiğini söylüyoruz. Asgari ücretin tümüyle vergi dışı bırakılması gerektiğini ve net olarak hesaplanması gerektiğini söylüyoruz.

Bu çerçevede baktığımızda da 2020 yılı içerisinde krize karşı işçi sınıfını, emekçileri koruyacak bir ücret olması gerektiğini söylüyoruz. 2020 yılında asgari ücretin net 3 bin 200 lira olması gerektiğini söylüyoruz. Bunun mücadelesini örgütlüyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir