Ekonomi

Diyanet İşleri 2019 Fitre Tutarını Açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı 2019 yılı için vatandaşlar için fitre sadakası miktarını açıkladı. Başkanlıktan konuya dair yapılan açıklamanın detaylarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. İşte 2019 fitre detayları;

2019 KİŞİ BAŞI FİTRE TUTARI 23 TL OLARAK AÇIKLANDI

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı, 2019 yılı fitre tutarlarını belirlemek için bir toplantı düzenledi. Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ardından kurum 2019 fitreleri için görüşlerini bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik durumun göz önünde bulundurulduğu ve 2019 yılı için fitre tutarının 23 TL olarak belirlendiği bildirildi.

Söz konusu açıklamalara ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama metni şu şekilde,

“Yapılan değerlendirmeler neticesinde fıtır sadakasının, Müslüman toplumların neredeyse tamamına yakın bir kesimi tarafından veriliyor olması dikkate alınarak, mevcut sosyoekonomik hayat şartları ve bir kişinin günlük asgari gıda ihtiyacı göz önünde bulundurularak 2019 ramazan ayının başlangıcından 2020 yılı ramazan ayının başlangıcına kadar olan sürede 23 lira olarak belirlenmesine karar verildi.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir