Ekonomi

Doğrudan 7 Milyon Kişiyi İlgilendiriyor ! MHP’den Asgari Ücret Teklifi

MHP 26. Dönem Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı yaptığı açıklamalarında asgari ücret hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Mustafa Kalaycı yaptığı açıklamalarında çiftçiye ve üreticiye yönelik icra uygulamalarının durdurulması gerektiğini belirtti.

Ayrıca Mustafa Kalaycı yaptığı açıklamalarında asgari ücret üzerinden vergilerin kaldırılmasını teklif etti. Ayrıca Kalaycı asgari ücretliler için toplu taşıma desteğinin verilmesini istedi.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA 

Konu ile ilgili olarak MHP 26. Dönem Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Çalışma hayatı, işçi ile işveren haklarının dengeli bir şekilde korunması yanında işin korunmasını da dikkate alan politikalar çerçevesinde tanzim edilmelidir.

Eğitim istihdam planlaması yapılmalı, mesleki eğitim güçlendirilmeli, istihdamı caydırmayan bir sosyal yardım sistemi kurulmalı ve sendikal haklar çağdaş normlara uygun hâle getirilmelidir.

Net asgari ücret mutlaka açlık sınırının üzerinde belirlenmeli ve asgari ücretliye büyükşehirlerde ulaşım desteği verilmelidir. Asgari ücretten vergi alınmamalı ve çalışanların asgari ücret kadar geliri vergi dışı bırakılmalıdır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir