Ekonomi

Ek Gelir İçin Evde Yapabileceğiniz 10 Karlı İş Fikri

Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında işsizlik geliyor. Türkiye İstatiskik Kurumu’nun son açıkladığı işsizlik raporuna göre Türkiye’nin işsiz sayısı 4 buçuk milyon bandını aştı. Bu rakamlara ek olarak ise 800 binden fazla kişi işsizlik maaşı alıyor. 

İşsizliğin son dönemlerdeki en kötü tablosuyla karşı karşıya olduğumuz şu günlerde ise vatandaşlar ek iş aramaya başladılar. 

Kamu İlanları olarak bizlerde siz okuyucularımıza evde yapabileceğiniz 10 farklı iş fikrini sizlere sunuyoruz. İşte evde ek gelir elde etmek adına yapabileceğiniz 10 karşı iş fikri.

EK GELİR İÇİN EN KARLI 10 İŞ FİKRİ

Evden yapabileceğiniz işler arasında yer alan ve ek gelir için size iyi bir seçenek olabilecek iş fikirleri şunlar

1- Makale Yazarak Para Kazanmak: İnternet siteleri için evden makale yazarak ek gelir elde etmeniz mümkün. Öğrenciler ve çalışmayan ev hanımları makale yazarlığı ile ek gelir elde etmekteler.

2- Evde Nikah Şekeri Yapmak: Bazı firmalar nikah şekeri yapımı için ek gelir imkanı sunuyor. Bu firmalar malzemeleri vatandaşlara teslim ederek belirli bir sürede belirli sayıda nikah şekeri üretilmesini istiyorlar.

3- Evde Kına Paketleme İşi: Yaz dönemlerinde ravaçta olan bu iş özellikle ev hanımları için ek gelir kapısı oluşturuyor. 

4- Evde Mandal Montajlama: Bu işte ev hanımları arasında oldukça yaygın. Firmalar malzemeleri vatandaşlara vererek mandal montajı yapılmasını istiyorlar.

5- Evde Freelance Tercümanlık İşi: Yabancı dili olan vatandaşlar evde freelance tercümanlık yaparak para kazanabilirler. Bu iş genellikle sayfa başı ücretlendiriliyor.

6- Freelance Grafikerlik: İnternet sektörü için oldukça önemli bir alan grafikerlik ile evden ek gelir kazanmanız mümkün.

7- Evde Çocuk Bakımı: Gerekli eğitim ve sertifkaları aldığınızda evde çocuk bakımından ek gelir elde edebilirsiniz.

8- Özel Ders Vermek: Çeşitli ders alanlarında gerekli bilgi ve beceriye sahipseniz evde özel ders vererek ek gelir elde edebilirsiniz.

9 Evde İplik Temizleme İşi: Konfeksiyonlar evde iplik temizleme işi için ödeme yapıyorlar. Parça başı yapılan bu ödemeler sayesinde ek gelir kazanabilirsiniz.

10- Evde Boncuk Paketleme İşi: Evde boncuk paketleme işi iki aşamadan oluşuyor. Hem paketleme hem işleme. El becerisi isteyen bu iş ile de ek gelir kazanmak mümkün. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber (AKTİF Link Bağlantısı Olmadan Alıntılanamaz)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir