Ekonomi

Ekonomide İlk Olumlu Sinyaller Benzin ve Motorin Fiyatlarında! İndirim Pompaya Yansıyacak

Benzin ve motorin fiyatlarına Haziran döneminde gelen zamlar araç sahiplerinin canını sıkmıştı. Ancak yerel seçimlerin tamamlanması ve gündemin ekonomiye kayması bu alanda olumlu sinyallere neden oldu. 

Yurtiçi gelişmeleri ile yurtdışından gelen son haberler hem döviz kurunda etkili olurken hemde geleceğe dönük iyi işaretler oluştur. 

BENZİN VE MOTORİNDE İNDİRİM BEKLENİYOR

Ekonomi alanında yaşanan gelişmeler ile birlikte döviz kurunda da düşme eğilimi görüldü. Dolar fiyatlarının düşmesine uluslararası piyasalarda benzinin ton fiyatı 668 dolardan 626 dolara kadar gerilmesi de eklenince benzin fiyatlarında indirim beklenir oldu. 

Habertürk’te yer alan haberde; indirim oranı 11 kuruş olarak açıklandı. Bu indirim oranın 22 kuruş olarak beklendiği ancak devletin eşel mobil sistemi nedeniyle ÖTV’den dolayı alacağı bulunduğu belirtildi. ÖTV’den karşılanan diğer alacaklar karşılanması sonrası ise benzin fiyatlarında bu geceden geçerli olmak üzere 11 kuruşluk indirim yapılması bekleniyor. 

Motorin fiyatlarında da bu gece yarısından itibaren olmasa bile hafta başında çift haneli oranlarda bir indirim beklendiği de söz konusu haberde yer aldı. Motorin fiyatlarında indirimin nedeni ise benzin fiyatlarında olduğu gibi ton fiyatlarında yaşanan ücret düşüşü gösterildi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir