Ekonomi

Elektrik Fiyatlarına Yüzde 34 Zam Yapılacak İddialarına EPDK’dan Açıklama

Son günlerde bazı basın organlarında yer alan elektrik zammına ilişkin Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’ndan basın açıklaması geldi.

Basında yer alan bu zam iddialarının değerlendirildiği basın açıklamasında elektrik fiyatlarına zam olmayacağı ve elektrik zammına ilişkin iddiaların asılsız olduğu ifade edildi. 

EPDK’DAN ELEKTRİK ZAMMI AÇIKLAMASI

Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) gün içerisinde bir gazetede yer alan “Elektriğe zam yolda: Temmuzda yüzde 30’un üzerinde zam yapılacak” başlıklı habere ilişkin açıklamada bulundu. EPDK söz konusu zam iddiasıyla ilgili olarak 1 Temmuz tarihinde YEKDEM maliyetlerinin güncellenmesi ile bağlantılı olarak ortaya atılan bu iddialarının asılsız olduğunu duyurdu.

Yüzde 34 olarak ifade edilen zam oranı hakkında yapılan basın açıklamasında, gelişmelerin kurumdan takip edilmesinin önemine değinildi.

”Perakende elektrik satış tarifeleri ilgili mevzuat kapsamında belirlenmekte olup 1 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla geçerli olacak tarifelere ilişkin herhangi bir karar alınmadığı gibi herhangi bir karara esas hesaplama da henüz yapılmamıştır. Elektrik tarifeleri konusunda kamuoyumuzun dogru bilgilendirilmesi için Kurumumuz tarafından yapılan açıklamaların dikkate alınmasını rica ederiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir