Ekonomi

Elektrik Fiyatlarına Zam Yapılacak İddialarına EPDK’dan Açıklama

Resmi Gazete’de geçtiğimiz günlerde yayımlanan EPDK kararının ardından bazı basın yayın organları, bu kararı gerekçe göstererek elektrik fiyatlarına zam yapılacağını duyurdular. 

Elektrik fiyatlarına ilişkin ortaya atılan bu iddiaların ardından konuya dair ilk ağızdan açıklama geldi. 

ELEKTRİK FİYATLARINA ZAM YOK

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik fiyatlarına ilişkin yapmış olduğu basın açıklamasının başında, basında yer alan bu iddiaları hatırlattı. Bu kapsamda elektrik fiyatlarını belirleyen çok fazla unsur olduğunu ifade eden kurum bu durumdan dolayı zaman zaman dönemsel artışların olabileceğini ifade etti. Bu açıklamaların ardından zam olup olmayacağı konusuna dair açıklamalarda bulunan EPDK, 1 Nisan tarihi itibariyle zam olmayacağını duyurdu.

EPDK açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

”Bunlardan bazıları dönemsel olarak artış yönünde, diğer bazıları ise azalış yönünde değişebilmektedir. 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik fiyat bileşenlerinde bazı değişmeler olmakla birlikte vergi fon ve paylar dahil nihai fiyatlarda yani tüketiciye yansıyan fiyatlarda herhangi bir değişiklik veya zam kesinlikle söz konusu değildir. Daha önce Kurumumuz tarafından yapılan açıklama doğrultusunda tekrar etmek isteriz ki, tüketicinin faturasına yansıyan bir artış, bir zam yoktur. Kamuoyunu yanıltıcı haberlere itibar edilmemesini önemle rica eder, iyi çalışmalar dileriz”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir