Ekonomi

Elektrik ve Doğalgaz İçin ‘Yeni Zamlar Gündemde’ Uyarısı

Hatırlanacağı üzere Haziran ayının sonuna doğru bazı gıda ürünleri, benzin, motorin ve elektrik fiyatlarına zam yapılmıştı. Bu zamların ardından bir süredir zam haberi gelmezken konuya dair yeni zamlar gelebilir uyarısı geldi. 

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Yunus Yener tarafından yapılan zam değerlendirmesinde elektrik ve doğalgaz fiyatları için uyarılar yapıldı.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZA ZAM YAPILACAK MI?

Makina Mühendisleri Odası (MMO) 2019 Temmuz ayı elektrik ve doğal gaz fiyatlarına ilişkin hazırlamış olduğu raporun sonuçlarını açıkladı. Söz konusu raporda bu iki kalemde yapılan son zamların ardından fiyatların son bir buçuk yılda yüzde 50 ile yüzde 98 oranında zamlandığı belirtildi. Raporda 2019 yılı başlarında yüzde 10 oranında yapılan elektrik ve doğalgaz indirimleri hatırlatıltı. Ocak ayında yapılan bu indirimlere rağmen konut abonelerinin en çok olduğu kentlerde, indirim sonrasında dahi fiyatların 2017 sonuna göre yüzde 18,5- 29,13 oranında artmış olduğu görüldü, değerlendirmesi yer aldı. 

Elektrik ve Doğalgaz zamlarına ilişkin uyarı ise Makina Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Yunus Yener’den geldi.

Yunus Yener açıklamasında, “Siyasal iktidarın izlediği toplum çıkarlarını değil, özel şirketleri kollayan politikalar nedeniyle elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yeni zamlar gündemdedir” ifadelerini kullandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir