Ekonomi

Elektronik Eşyalarda ve Beyaz Eşyada Taksit Sayısı Arttı

Resmi Gazete’nin 22 Haziran tarihli sayısında ”Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” başlıklı karar yayımlandı. 

Bu karar ile bazı eşyalarda uygulamada olan taksiti sınırı artırıldı. Yeni karara göre vatandaşlar istemeleri halinde kanun kapsamında kalan ürünler için 18 ay taksit yapabilecekler. 

BEYAZ EŞYA İÇİN 18 AY TAKSİT İMKANI

Ticaret Bakanlığı’nın bazı ürünlere yönelik hazırlamış olduğu düzenleme Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu düzenleme kapsamında, video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya ve tablet bilgisayar satışları ile fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirası’nın üstünde olan televizyon ve cep telefonu satışlarına 6 ay taksit imkanı getirildi.

Bu ürünlerin dışında beyaz eşya olarak nitelendirilen buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ile mobilya satışlarında ise 18 ay taksit imkanı olacak. 

Ayrıca Resmi Gazete’de yer alan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre, basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışlarında taksitlendirme süresi 4 ay olarak belirlendi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir