Ekonomi

Emekli İkramiyeleri İçin Hükumetten 260 TL Zam Adımı Gelir Mi?

Emekli vatandaşlara dini bayramlarda 1000 TL ikramiye verilmesi vatandaşları oldukça memnun etti. Bu uygulama ile bayram öncesi elleri bollaşan emekli vatandaşlar ekonomik açıdan oldukça rahatlıyorlar. 

Emekli vatandaşlara ödenen bu ikramiyeler için ise Kurban Bayramı önceis yeni bir teklif geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından gelen bu teklif ile ikramiyelere yüzde 26 oranında zam yapılması talep ediliyor. İşte konuya dair gelişmeler.

EMEKLİ İKRAMİYELERİNE YÜZDE 26 ZAM TALEBİ

Emekli vatandaşlar için Kurban Bayramı öncesi önemli bir talep geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özkan Yalım ekonomik sorun yaşayan vatandaşlara dair değerlendirmelerinde emekli vatandaşlara da değindi. 

Bu kapsamda halen asgari ücretin altında emekli maaşı alan vatandaşlar olduğunu ifade eden Özkan Yalım, hükümetin bu konuda çalışma yapması gerektiğini söyledi. Konuşmasında ayrıca ikramiye konusunun üzerinde duran CHP Milletvekili Özkan Yalım açıklamalarında emekli ikramiyelerine yüzde 26 zam talebinde bulundu. 

Bu zam oranının Cumhurbaşkanının maaşına yapılan son zam oranı olduğuna dikkat çeken Yalım ikramiyelerin 1260 TL’ye çıkarılmasını istedi. 

Peki Hükümet Bu Teklifi Kabul Eder Mi?

Emekli ikramiyelerinde zam yapılması konusunda bir düzenleme olması için karar alınması gerekiyor. Kurban Bayramına kısıtlı bir zaman kaldığı göz önünde bulundurulursa ve ekonomide gelecek belirsizliğinin devam etmesi nedeniyle bu zammın yetişmesi zor görünüyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir