Ekonomi

Emekli İkramiyesi İçin Ramazan Bayramı Öncesi Zam Müjdesi Gelir Mi?

Emekli vatandaşların bayram öncesinde rahat bir nefes almasını sağlayan ikramiyeler ile ilgili zam konusu gündeme geldi. 

İlk önce Türkiye Emeklilikleri Derneği tarafından dile getirilen zam konusunda daha sonra Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verildi. 

EMEKLİ İKRAMİYELERİNE ZAM YAPILACAK MI?

Emekli vatandaşlara geçtiğimiz yıldan itibaren verilen emekli ikramiyeleri hesaplara 1000 TL olarak yatıyor. Bayram öncesinde yatırılan bu ikramiyeler için son dönemlerde enflasyon vurgusu yapılarak zam yapılması talep ediliyor. 

Özellikle TÜED tarafından yapılan zam açıklamasında asgari ücret zammı ve geçtiğimiz yıldan bu yıla artan enflasyon oranları vurgu yapılmıştı. Türkiye Emekliler Derneği bu konuda yapmış olduğu açıklamasında Ramazan Bayramı öncesinde uygulanması istemiyle yüzde 26 zam talep etmişlerdi. 

Bu zam talebinin ardından Cumhuriyet Halk Partisinden konuya ilişkin bir soru önergesi verildi. Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yanıtlanması istemiyle verilen soru önergesinde bayram ikramiyelerine zam yapılmasının gündemde olup olmadığı soruldu. 

Peki Zam Yapılacak Mı?

Hükümetten bu konuda herhangi bir değerlendirme gelmedi. Ancak bununla ilgili bir yasa çalışması yapılıp zam teklif edilirse ve bu teklif kabul edilirse zam yapılabilir. Şuan ki durumda da Ramazan Bayramı öncesi böyle bir durum pek olası gözükmüyor.

Kamuilanlari.com– ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir